середа, 20 лютого 2013 р.

Другий етап


Значення державних символів України



Ще за 500 років до народження Христа, до початку нашої ери, Конфуцій сказав: «Світом правлять не слова і закони, а знаки і символи». І дійсно, символіка нас оточує на кожному кроці повсякденного життя. Від звичних та традиційних емблем різноманітних фірм, торгових марок, учбових закладів, родових гербів, до обов'язкових атрибутів кожної незалежної держави – прапора та герба. Герб та прапор країни мають собою являти не стільки знак розрізнення у спільноті інших держав, а відображати саму сутність тієї землі на якій проживає її народ. Його світогляд, його місце  на планеті. Врешті решт його історичну місію.
Шановні учні, беремо на себе сміливість стверджувати, що саме Українська державна символіка  відображає те першоджерело створення світу, незалежно від різноманітних релігійних  напрямків та політичних вподобань. В даному випадку, матеріалом для аналізу, виступав український фольклор, археологічні знахідки, свята, традиції. Ніхто не буде мабуть заперечувати, що початок історії нашого народу, не обмежується 24 серпням 1991 року. Навпаки - це цілі тисячолітні пласти. Починаючи від різноманітних культур, що населяли територію сучасної України, з часів Трипілля до наших днів.
Наш прапор:  цікава навіть сама топономіка цього слова, префікс «ПРА», вірогідно має зв'язок з латинським «PARA» - надзвичайний, величний. Маємо аналогічні слова – пращур, прадід, правда і прапор. Приємно відчувати навіть в самому цьому слові нашу самобутність, адже не має нічого запозиченого від англійського FLAG – флаг російською.
Прапор був тим символом, який під свої кольори мав стягнути людей в тяжкі часи в одне місце, наприклад збір війська на полі бою. Звідси ще одне його означення стяг, те що стягує. Але наше знамено, цікаве не лише за цими характеристиками. Як  всім відомо, наш прапор має жовто-блакитні кольори, які складаються з двох рівних частин. Рівність – перевага не надається ні одному, вони рівнозначні як дві сили, від яких залежить в подальшому вся кольорова гама планети.
Згадаймо перші класи середньої школи, уроки малювання, змішуючи кольорові акварелі в певній послідовності ми навчалися відтворювати веселку, і починали із жовтого і блакитного, тільки їхнє поєднання давало зелений колір, визнаний у всьому світі  як колір життя. Тільки подальше використання вже цих трьох кольорів народжувало все те різноманіття барв, що зараз оточує нас навкруги, але перші, ті що є основою – це жовтий і блакитний. Таким чином, і я вважаю ми дійшли згоди, що наший державний символ, прапор, у поєднанні своїх барв – це першоджерело всього живого на Землі, це символ початку.

Немає коментарів:

Дописати коментар